10 هواپیمای غول پیکر تاریخ هوانوردی

10 هواپیمای غول پیکر تاریخ هوانوردی

نوشته شده توسط: admin-94 نگارش در: ROOT تاریخ انتشار: 2015-05-29 Hits: 969 نظرات: 0

10 هواپیمای غول پیکر تاریخ هوانوردی

 

10 هواپیمای غول‌پیکر تاریخ هوانوردی + عکس

پرواز هواپیماهای غول‌پیکر در آسمان، برخلاف گذشته بسیار عادی شده است. بد نیست کمی به گذشته برویم و سیر تاریخی این پرندگان ترسناک را مرور کنیم.

 
 

10. بوئینگ KC-747 :این هواپیما بزرگ ترین تانکر هوایی جهان است. در حال حاضر تنها یک نمونه از آن باقی مانده که در نیروی هوایی ایران خدمت می کند.

9. ایرباس A380 : این هواپیما در واقع بزرگ ترین رقیب برای هواپیماهای پهن پیکر و دورپرواز بوئینگ محسوب می شود. در حال حاضر این بزرگ ترین هواپیمای مسافربری جهان است. آن قدر بزرگ که چک تعمیر و نگهداری آن 55 روز طول می کشد!

8. کاپرونی Ca.60 : از سال 1921 تاکنون این بزرگ ترین نمونه اولیه از هواپیما است که ساخته شده. 9 بال و 8 موتور V12 برای یک سفر بر فراز اقیانوس اطلس با 100 مسافر تدارک دیده شده بودند.

7. ایمپالس 2 خورشیدی : این در واقع بزرگ ترین هواپیمای خورشیدی جهان است. طول بال های آن بزرگ تر از یک بوئینگ 747 است در حالی که وزن آن تنها 2270 کیلوگرم می باشد.

6. مسر اشمیت ME 321 : همان طور که در تصویر می بینید، یک هواپیما، دیگری را به کسل کرده است! در اصل مسراشمیت 321 بزرگ ترین هواپیمای بدون موتور جهان است که تاکنون ساخته شده است.

5. Convair B-36 : کانویر پیس میکر بزرگ ترین جرم پرنده با قوای پیستونی محسوب می شود. یکی از بارهایی که این هواپیما در هنگامه جنگ سرد حمل نموده، یک راکتور هسته ای می باشد.

4. میل V-12 : این هلیکوپتر روسی هرگز وارد مرحله تولید نشد. اما همچنان واجد شرایط عنوان بزرگ ترین هلیکوپتر تاریخ است.

3. هیوز H-4 هرکول : این هواپیمای فوق العاده و افسانه ای دارای بلندترین طول بال ها ممکن است و بزرگ ترین قایق پرنده نیز محسوب می شود. بیشتر قسمت های آن از جنس چوب توس می باشد.

2. آنتونوف AN-225 : یکی از بزرگ ترین هواپیماهای تاریخ که در سال 1988 ساخته شده و هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد و بارهای عظیم را حمل می کند.

1. هیندن بورگ LZ-129 : چنین پرنده غول پیکری می تواند همه هواپیماهای بزرگ را قورت دهد. محصول آلمان نازی پیش از فاجعه آتش سوزی. کافی است ابعاد آن را با آدم هایی که اطراف آن هستند مقایسه کنید.(پدال)