آشنایی با هواپیمای افسانه ای کنکورد Concorde

تولیدکننده: ITVV

کد محصول: آشنایی با هواپیمای افسانه ای کنکورد Concord

موجودی: در انبار

قیمت: 8,000 تومان
تعداد:

محصولی بی نظیر، استثنایی و منحصر بفرد درعین حال آموزشی کامل و جامع برای علاقه مندان به خلبانی و هوانوردی

تجربه ای که برای هرکسی میتواند یک رویا باشد اما با این ویدئوی جذاب رویای شما به واقعیت خواهد پیوست.

 

توضیحات مختص هواپیمای افسانه ای کنکورد:

هواپیمای مافوق صوت کنکورد، با کاربری مسافربری یا ترابری، در کنار توپولف-۱۴۴، یکی از دو هواپیمای مافوق صوت حمل و نقل هوایی است که در پروازهای تجاری برای حمل مسافر مورد استفاده قرار گرفت. این هواپیما که محصول مشترک دو کشور فرانسه و بریتانیا است، قادر بود با سرعتی حدود دو برابر سرعت صوت یا عدد ماخ ۲ پرواز کند.
هواپیمای کنکورد با بهره‌گیری از چهار موتور توربوجت با پس سوز، قادر به پرواز در سرعت‌های مافوق صوت بود. این موتورهای بسیار قدرتمند مصرف سوخت بالایی داشتند. بال‌های کنکورد مثلثی بودند و تنها رقیب آن، هواپیمای توپولف-۱۴۴ بود که در ظاهر بسیار به هواپیمای کنکورد شبیه‌است. کنکورد در سال ۱۹۷۷ بیست و سه میلیون پوند انگلستان قیمت داشت. این هواپیما برای اولین بار در دوم مارس ۱۹۶۹ به پرواز در آمد و در ۲۱ ژانویه ۱۹۷۶  رسماً آغاز به کار کرد و بعد از حادثه سقوطی که در ۲۵ ژوئیه سال ۲۰۰۰ در پاریس رخ داد و تمام سرنشینان این هواپیما کشته شدند، متخصصین، متوجه نقص در طراحی موتور این هواپیما شدند که رفع عیب آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبود و در نتیجه در بیست و ششم نوامبر ۲۰۰۳ آخرین پرواز این هواپیما انجام شد.
به این ترتیب فعالیت هواپیمای کنکورد در سال ۲۰۰۳ کاملاً متوقف شد و مدل‌های تولید شده، اکنون در اختیار موزه‌های هوایی در جهان هستند.

در سال ۱۹۷۰ محمدرضا شاه پهلوی ۲ فروند هواپیمای کنکورد برای هواپیمایی ملی ایران (هما) سفارش داد، خرداد ۱۳۵۱، به عنوان تاریخ ورود اولین هواپیمای کنکورد به تهران ثبت شده است.

 

توضیحات محصول :

مستند های ITVV با استفاده از چندین دوربین، تمام جنبه های کلیدی یک پرواز را برای شما به نمایش در می آورد. از لحظه توجیه خلبان (بیریفینگ) در فرودگاه مبدأ، تا لحظه فرود و تخلیه بار و مسافر در مقصد... در این مستند میبینید که یک هواپیما برای شروع سفر خود چه مراحلی را باید طی کنید. بار گیری هواپیما، مکالمات با کنترل ترافیک فرودگاه، تیک آف، انجام چک لیست ها و...

نکته بسیار زیبا و آموزشی در این سری مستند ها این است که قبل از پرواز به سراغ مهندسین تعمیر هواپیما میرویم و با آنها تمامی چک های قبل از پرواز را انجام داده و با بخشهای مختلف هواپیما آشنا میشویم. در طول پرواز، خدمه کابین خلبان تمامی بخشهای کابین از جمله نشانگرها، آلات دقیق ها، کامپیوترهای مدیریت پرواز و... را به شما معرفی و توضیح و آموزش میدهند. سپس به نزد مهماندارها رفته و از روند کاری آنها مانند آماده سازی غذاها در هواپیما، پذیرایی از مسافران و... نیز مطلع میشم.

در این ویدئو که در مجموع با 9 دوربین به زیبایی هرچه تمام تر تصویربرداری شده است شما یک پرواز رفت و برگشت برنامه ریزی شده از فرودگاه بین المللی هیترو لندن به فرودگاه جان اف کندی ( JFK ) در نیویورک را با هواپیمای خارق العاده و حیرت انگیزه به تمام معنای کنکورد (Concord) شرکت هواپیمایی British Airways تجربه خواهید کرد. توضیحات جامع و دقیق در مورد تمام قسمت های هواپیما و ویژگی های منحصر بفرد این هواپیما که باعث میشود بتواند با سرعت 2 برابر صوت پرواز کند همچنین تمام مکالمات خلبانان و ... نیز از دیگر ویژگی های این مستند جذاب و تماشایی می باشد.

این ویدئو در دو قسمت 166 و 140 دقیقه ای تولید شده است و در 2 DVD در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مدت زمان مستند در مجموع 5 ساعت و 10 دقیقه

2 DVD

- آموزش پرواز با هواپیمای Concord

- کیفیت عالی 

- تصویربرداری منحصر به فرد  با 9 دوربین 

- توضیحات خلبان و کمک خلبان 

- نمایش پرواز از داخل هواپیما 

- نمایش چک لیست های مربوط به هواپیمای Concord

- انجام و آموزش مراحل مختلف  

- نمایش مکالمات خلبان با واحد کنترل 

- نمایش مراحل قبل پرواز 

- زبان انگلیسی 

برای تماشای دقایقی از مستند اینجا کلیک کنید

برای تصاویر بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید.

نوشتن نظر

توجه : HTML ترجمه نمی شود!
بد           خوب